Ohjelma 2016


Tiernapoikaesitys joka päivä

(ei 7.12. ja 14.12.)
- Ma-pe klo 18
- La-su klo 13

Joulupukki
lauantaisin ja sunnuntaisin klo 13-14

Lisäksi ohjelmassa:

Pe 2.12.
17:30 Viihdekuoro Ouluttaret
18:00 Tiernapojat: Madekosken Tiernat
18:15 Eelis Saurio esittää joululauluja

La 3.12.
12:30 Akkapeliitat-kvartetti
13:00 Tiernapojat: Terwa Oulun tiernapojat
13-14 Joulupukki

Su 4.12.
13:00 Tiernapojat: Terwa Oulun tiernapojat
13-14 Joulupukki

Ma 5.12.
Klo 18:00 Tiernapojat: Terwa Oulun tiernapojat

Ti 6.12.
Klo 13:00 Tiernapojat: Madekosken tiernat

Klo 13:15 Pohjan Laulun kvartetti

Ke 7.12.
klo 17:30 Kaikukuoro

To 8.12.
klo 17:30 Eelis Saurio esittää joululauluja
Klo 18:00 Tiernapojat: Ynnin pojat

Pe 9.12.
klo 17:30 Eelis Saurio esittää joululauluja
Klo 18:00 Tiernapojat: Terwa Oulun tiernapojat

La 10.12.
12:00 Tervakaupungin puhaltajien tiernapojat (säävaraus: peruttu)
12:30 Kauneimmat joululaulut
13:00 Tiernapojat: Tiernamaan kulkijat
13-14 Joulupukki

Su 11.12.
12:30 Lauluyhtye Aarno ja noin seitsemän kääpiötä
13:00 Tiernapojat: Madekosken tiernat
13-14 Joulupukki

Ma 12.12.
klo 17:30 Lauluyhtye Hintikka-Inkeroinen-Koistinen-Lohi-Paaso
Klo 18:00 Tiernapojat: Madekosken tiernat

Ti 13.12.
klo 12:00 Lucian kruunaus (Svenska Privatskolan i Uleåborg)
klo 17:30 Lauluyhtye Aarno ja noin seitsemän kääpiötä
Klo 18:00 Tiernapojat: Ynnin pojat

Ke 14.12.
klo 17:30 Kaikukuoro

To 15.12.
klo 17:30 Lauluyhtye Aarno ja noin seitsemän kääpiötä
Klo 18:00 Tiernapojat: Ynnin pojat

Pe 16.12.
Klo 18:00 Tiernapojat: Tiernamaan kulkijat

La 17.12.
12:30 Hohde-kuoro, Ylikiiminki
13:00 Tiernapojat: Ynnin pojat
13-14 Joulupukki

Su 18.12.
13:00 Tiernapojat: Ynnin pojat
13-14 Joulupukki

Ma 19.12.
18:00 Tiernapojat: Madekosken tiernat

Ti 20.12.
17:30 Lauluyhtye Aarno ja noin seitsemän kääpiötä
18:00 Tiernapojat: Madekosken tiernat

Ke 21.12.
18:00 Tiernapojat: Tiernamaan kulkijat

To 22.12.
17:30 Lauluyhtye Aarno ja noin seitsemän kääpiötä
18:00 Tiernapojat: Madekosken tiernat

Muutokset mahdollisia.